sobota, 16 września 2017

Zdrowsza 40-stka + na obczyznie: 14. Mamografia i coroczny bilans medyczny Antosia.
 

Byłam wczoraj po szkole z moim synem na corocznym bilansie medycznym. Spędziliśmy u naszej pani doktor godzinę, ale wyszliśmy z uśmiechami na twarzach. Antek jest zdrowy jak ryba ! Co potwierdziły też dzisiejsze, poranne, wyniki badań laboratoryjnych.

Kręgosłup prosty, kompozycja ciała prawidłowa... i rośnie !!! Wszystkie pary butów mam do wymiany czyli całe 5 par : golf, tenis, running, chór i do chodzenia na codzień. Rozmiar 39 już.

Antek urósł całe 7 centymetrów ma 150 cm wzrostu i waży 35,7 kilogramów. Należy więc do szczupłych osobników. Jego wzrost w wieku dorosłym, na podstawie dzisiejszych danych, będzie się sytuował w okolicach 185 centymetrów! Przerośnie matkę o całe 20 entymetrów jak dobrze pójdzie…
Zero ubytkow w zebach. Wzrok sokoli.

Pani doktor była zachwycona konwersacją z Antkiem. Orzekła, że może robić wszystko co chce, trenować co chce i ile chce. Jego puls to 64/minutę co świadczy o bardzo wytrenowanym sercu bo średnia w jego wieku to 84/minutę.

Muszę mu w nadchodzących miesiącach podać szczepionkę na Polio, dyphtérite itd… zanim nie skończy 13 lat. A szczepionki robię mu sama w domu, więc nie ma ani stresu ani pośpiechu.

 

 

Ja tymczasem, dzisiaj rano, zaliczyłam coroczną mamografię w klinice na przeciwko mojego domu czyli u Świętego Augustyna. Wszystko w jak najlepszym porządku czy to na mamografii czy na USG. Poznałam jednak przy okazji starszego lekarza, radiologa, z którym chwilę porozmawiałam…

I tak dowiedziałam się, że jeśli jeszcze 10 lat 1 na 15 Francuzek w Bordeaux chorowała na raka piersi teraz jest to 1 na 11. Jednym słowem zachorowań jest coraz więcej.

Zapytałam więc go jak się chronić? Czym on to tłumaczy? I usłyszałam, że to nasz styl życia jako pierwszy wpływa na ten wzrost zachorowań. Jak wiadomo rak piersi jest rakiem hormono-zależnym: to co jemy, pijemy i to czym oddychamy wpływa w pierwszej kolejności na jego powstawanie.

A więc :

- jak najwięcej produktów bio

- mięso czerwone (wołowina i wieprzowina) tylko 1 raz w tygodniu!

- zero wędlin albo od wielkiego święta

- dobrze dobrana tabletka antykoncepcyjna czyli hormonalna działa ochraniająco

- ruch wszelkiego rodzaju działa ochraniająco

To tyle co mi przekazał… stosuję się do tych wytycznych już od dawna. Będę więc kontynuować.

 

A badania kontrolne? Wiadomo po 40 stym roku życia, regularnie, co roku!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz