niedziela, 13 stycznia 2013

Pstrąg w migdałach// Truite aux amandes

Pstrag w migdalach DSC06235_zpsd869a466.jpg photo
 
 
Czyli trochę polska rybka, no przynajmniej mi się z Polską kojarzy choć też z górami… z Pirenejami, Alpami. Tam można też pojeść pstrąga i to znakomitego, gdyż naturalnego, nie z hodowli.
Od jakiegoś czasu już mam smaki na polskie dania. W okresie świąt były to słodycze a teraz zupy, kiszona kapusta, mięsa typu zrazy, gołąbki i wczoraj wypadł pstrąg.
 
 
Pstrągi wybieramy niezbyt duże takie po 300 g około i jedna taka ryba jest sporą porcją dla dorosłego, dla dzieci wystarczy połowa.
Do tego sól, pieprz, po łyżeczce masła, koperku, pół cytryny na rybkę, łyżka mąki i łyżka płatków migdałowych. Ta mąka nie jest konieczna… gdy rybę pieczemy w piekarniku, gdy ją smażymy lepiej jej użyć by rybka ładnie się prezentowała w całości.
 
Każdego pstrąga nacieramy solą i pieprzem, skrapiamy sokiem z cytryny. Do środka wkładamy po łyżeczce masła poduszonej z koperkiem, solą i pieprzem. Następnie ryby obtaczamy w mące i migdałach, łyżeczkę płatków migdałowych dałam też do środka ryby, i odstawiamy na 30 min. Pieczemy około 25 minut w 200°C albo smażymy na oliwie.
Podajemy z czym kto lubi u nas były frytki bo mój synek co sobotę ma frytki… takie ustępstwo z mojej strony.
Pstrag w migdalach DSC06234_zpsf156fdf5.jpg photo
 
Truite aux amandes
 
Simple, rapide et savoureux... pas seulement à la montagne.
 
Une truite de 300 g environ par personne ( adulte)
beurre
aneth
1 càs d'amandes
1 càs de farine - si le poisson va être frit, pour le four il n'y en a pas besoin
citron
sel
poivre
 
Salez et poivrez le poisson à l'extérieur et à l'intérieur. Travaillez le beurre ( 1 cà c par poisson) avec une fourchette ajoutez 1 cà c d'aneth par poisson. Mettez ce mélange à l'intérieur puis citronnez le poisson. J'ai ajouté un peu d'amandes aussi dans le "ventre de la bête". Couvrez le poisson de farine et d'amandes  et laissez reposer 30 min puis faites cuire à la poêle ou au four 25 min à 200°C.

1 komentarz:

  1. Ale kusisz niedzielną porą, a raczej niedzielnym pstrągiem :D

    OdpowiedzUsuń