niedziela, 12 stycznia 2014

Dziś nad Atlantykiem – w pizzerie Le Royal

Dziś nad Atlantykiem – w pizzerie Le Royal 
 

Byliśmy dzisiaj w Arcachon, czyli takiej ładnej nadmorskiej miejscowości nad Atlantykiem, w dzielnicy zwanej Le Moulleau. Kręcili tutaj, na miejscowym kempingu zwanym “Flots Bleus” jedną z najśmieszniejszych francuskich komedii ostatnich lat “Le Camping”.

Planowaliśmy powrót do domu na obiadek, ale w rezultacie nieznana pizzeria skusiła nas swoim menu, widokiem na Ocean I nieco fabrycznym wystrojem wnętrza.
 

 

Niezwykle smaczne odkrycie! W Le Royal znajduję się po jednej stronie dość elegancka włoska restauracja a po drugiej trattoria z pizzą, pastą and co. Byliśmy w tej drugiej I pizza były przepsyszne, szczególnie ta mojego męża, jakaś nowść, pizza zwijana w rulon, następnie ułożona w krążek na talerzu… w środku mozzarella di buffalo I basilico a na wierzchu szynka parmeńska, rukola I pesto! Palce lizać. Moja też była pyszna choć bardziej klasyczna po prostu Parma

 
 
Ceny dostępne: Pizze 13-15 euro, menu dla dzieci 12 euro pizza plus lody albo słodki naleśnik, pasty też w tych cenach, mięsa od 20 euro w górę. W restauracji obok jest drożej. Pierwsze menu obiadowe to 30 euro od osoby, dania mięsne i rybne od 25 euro w górę.

1 komentarz:

  1. Z fotografii widzę, że pizza jest pierwsza klasa, chodzi mi oczywiście o ciasto. W Poznaniu też powoli dorabiamy się dobrych pizerii, które idą w tym kierunku, co mnie bardzo cieszy, bo jestem zwolleniczką wychodzenia na pizzę z rodziną czy znajomymi, a plackii w pizza hut to ie moja bajka.

    Pozdrawiamy serdecznie
    Tapenda

    OdpowiedzUsuń