wtorek, 23 czerwca 2026

Salatka: kurczak w miodzie, kasza kuskus, melon i miętą - na upały


Zrobilam o 5-tej nadranem bo musiałam usmażyć kurczaka a ze spać i tak się nie da i wstałam o 4-tej to teraz moja sałatka na obiad chłodzi się w lodowce. 

3 piersi z kurczaka
pol kubka czyli 100 g kaszy kuskus
ćwiartka melon szarentejskiego
peczek mięty
lyzka miodu
sol, pieprz
6 lyzek oliwy
3 łyżki orzeskzow pinii

Kurczaka kroimy w drobna kostkę i doprawiamy sola i pieprzem. Smażymy 2-3 minuty na oliwie. Gdy się zezłości dodajemy łyżkę dobrego miodu i smażymy dalej by smaki przeszły na wolnym ogniu około 5 minut. 
Kaszę pokrywamy wrzątkiem - ta sama ilość kaszy i dokładnie ta sama wrzątku i solimy. Odstawiamy pod przykryciem 5 minut. Rozdzielamy widelcem ziarenka kaszy dodając oliwę - ma być sypka. Dodajemy do niej kurczaka. Następnie drobno pokrojony melon, liście mięty posiekane oraz zgrilowane na suchej patelni orzeszki pinii. Chodzimy minimum 2 godziny w lodowce przed podaniem. 



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz